Marketofrealty.com SSL sertifikası ile korunmaktadır. Bu site güvenlidir

Bu Site Güvenlidir

Huzur Vadisine Hoş Geldiniz

4.000.000

İZMİR / KEMALPAŞA / 75.YIL CUMHURİYET MAH.

Satılık Butik Otel
  • İlan No 29979
  • Eklenme Tarihi 30.08.2020
  • İlan Tipi Butik Otel
  • Yatak Sayısı 40
  • Açık Alan m2 50000 m2
  • Kapalı Alan m2 1500m2
  • Kat Sayısı 1

YAŞAMA YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIN…

 

 

Günlük yaşamın, insanı ne kadar yorduğu ve yıprattığını biliyor musunuz?  

 

Şehrin gürültüsü, karşılaştığımız olayların yarattığı stres, televizyon bültenlerinde duyduklarımızın gerginliği,  teknolojinin fark etmediğimiz olumsuz etkileri, insan ilişkilerindeki paradokslar,  aslında hayatımıza nasıl olumsuz etkiler yaptığını hiç düşündünüz mü?

 

İşte; tatiller bütün bu olumsuzlukları bir kenara bırakmak,   zihnen ve bedenen yorgunluğumuzu atmak, yeni başlangıçlar yapmamız için bir fırsat değil mi?

 

Peki, ama tatilden döndüğümüz zaman neden kendimizi daha yorgun hissediyor ve tatil sonrası depresyonu yaşıyoruz dersiniz?

 

Bilim insanları bu sorunun cevabını çok kısa ve net veriyorlar:

 

“Yanlış tatil faaliyetleri”

 

Yani; yaptığınız tatil, size faydadan çok zarar verebiliyor!

 

Hem maddi, hem de manevi!

 

Tatil zevki; elbette kişiye göre değişebilir. Tatil tercihlerimiz,  yaşımız, sosyal yaşantımız, edindiğimiz kültür, maddi imkanlarımız çerçevesinde değişiklikler arz etse de, bir değişmeyen gerçek var:

 

Bedenimizin ve ruhumuzun dinlenme ihtiyacı…

 

Şimdi sizlere “sıra dışı” gibi gelecek ancak;  gerçekte “olması gerektiği” gibi, her yaşta insanın ihtiyacı olan bir tatil programından söz etmek istiyoruz… Yaşamınıza daha kaliteli,  daha güçlü, daha verimli katkılar sağlamanız için!

 

Huzur Vadisi’ne Hoş geldiniz…

Burada “ne var, ne yok?” size kısaca anlatmak istiyoruz…

 

Burada en başta stres yok… Dinginlik var…

Cep telefonu, tablet yok… Tatlı sohbetler var, insan ilişkilerini ön plana çıkaran faaliyetler var. Bu nedenle çiftliğimizde haberleşme sabit hatlarla sağlanmaktadır. Manyetik alanlardan ve aslında bizi yiyip bitiren sosyal medya alışkanlıklarından  uzak kalmanın faydalarını görmeniz için…

Burada kalacağınız odalarda klimalar, elektrik sobaları yok. Kalorifer tesisatı hiç yok… Yazın doğanın tatlı rüzgarı ile serinleyecek, kışın ise, odun sobaları ile ısınacaksınız.

Odalarınızda,  yaylı, sulu, ergonomik yataklar, elyaf ya da kaz tüyü yastıklar yok.  Saman yataklarımız var ki; bu yatakların rahatlığını se sağlığınıza verdiği katkıyı göreceksiniz.

Lavanta, kekik ve nane ile doldurulmuş yastıklara başınızı koyduğunuzda kendinizi ayrı bir dünyada hissedeceksiniz. Çarşaflarınız, havlularınız ve hatta perdeleriniz bile sentetik bulunmayan bambudan üretilmiş kumaşlardan… 

Sabah tertemiz bir havada, kuş sesleriyle uyanacaksınız… Gürültü yok. Müzik sesi yok…

 

Araç gürültüsü hiç yok…

 

Kahvaltılarınızda çiftliğimizin tavukları emrinizde… Hiçbir katkı maddesi olmadan doğal olarak beslenen tavuklarımızın yumurtalarını isterseniz kendiniz toplayacaksınız.  Zeytinler kendi ağaçlarımızdan. Peynirlerimiz, yoğurtlarımız  kendi ürettiğimiz sütlerden. Dilerseniz, ineklerimizden, keçilerimizden kendiniz sağıp dilediğiniz gibi içersiniz. Balınız gerçek bal…

Tabii ki bütün bunlara karşın, mayonez, ketçap, dondurucu gıdalar, gazlı içecekler bulamayacaksınız. Çiftliğimizin zeytinyağı ile yapılmış, nefis köy yemeklerine doyamayacaksınız. Kendi salçalarımızı saf ekmeğinize sürüp aldığınız ara öğünün tadı sizi çocukluğunuza götürecek. “Hamburger de neymiş” diyeceksiniz!

 

Temizliğinizi kendi ürettiğimiz sabunlar ile yapacaksınız. Dilerseniz; buranın ehil personeli ile birlikte tarhana, peynir, sabun, turşu yapımına katılabilir, nasıl üretildiklerini öğrenebilir, evinizde öğrendiklerinizi deneyebilirsiniz.

 

Bu işler size uygun değilse; atölyelerimiz var…

 

Yerel kültür ve el sanatları öğrenmek ister misiniz?

 

Topraktan çanak çömlek yapmayı, ahşap oymayı, ya da resim yapmayı denemek isterseniz, ehil ustalarımız mutlu olacaklardır! 

 

Tamam… Bunu da sevmediniz… Gelin bir müzik aleti çalmayı deneyin… Ney’e ne dersiniz? Olmadı mı? Kanun, ut, ya da gitar mı? O da olmadı, gelin şarkı söylemeyi deneyin.  

 

Hiç biri mi?

 

O zaman gelin ata binmeyi öğrenin… Hep beraber atlarla kaldığınız süre içerisinde düzenli geziler yapalım.

 

Belki de uzman eğitmenlerimizle yoga derslerine katılmak istersiniz! Ya da haritalı orman gezilerine ne dersiniz? Aromatik bitkiler toplayıp, ormanda beslenme ve hayatta kalma inceliklerini öğrenmek hoşunuza gider mi?

 

Yok; “Ben çiftçilik yapmak istiyorum” diyorsanız, buyurun, organik tarım alanlarımız sizi bekliyor! 

Kısacası;  burada sizi hayata yeniden başlatacak, hayata bakış açınızı değiştirecek çok şey var… Sadece stres yok, bizi sosyal hayattan koparan bilgisayar teknolojisi yok… Kaos yok, sunilik yok!

 

Hem sizin için, hem çocuklarınız ve yakınlarınız için, buranın yaşanması gereken bir cennet olduğunu söylememiz abartılı mı sizce?

 

Bizce değil. 21. Yüzyılın keşmekeşliğinden uzaklaşmak, gerçekten kendinizi, ruhunuzu sıfırlamak için Huzur Vadisi bulunmaz bir fırsat…

 

Gelin; yaşama yeni bir başlangıç yapın! 


Tesis için  de 6 müstakil ev 5 25 m2 oda mini hayvanat bahçesi 700 zeytin ağacı 100 ceviz ağacı çam ağaçları ve metve ağaçları arasında huzurlu bir dünya

251361608996396 23842959656990419